Zima v Jablonci

Jizerské hory jako na dlani? Apartmány v Jablonci nad Nisou vám poskytnou pohodlné ubytování i mimo letní sezónu. Město Jablonec a jeho okolí nabízí spoustu možností v případě, že k nám přijedete relaxovat nebo si užít aktivní pobyt.

Městské aktivity…

Přímo ve městě můžete navštívit divadlo, kino nebo Muzeum skla a bižuterie.

Zajděte se občerstvit do některé z útulných restaurací jako Půlměsíc GRILL & PASTA, Restaurant 59 nebo Pub U Medvěda.

Pokud jste si přijeli odpočinout, doporučujeme privátní wellness ve Studiu Fit v Jablonci. Skvělý zážitek v podobě saunování si můžete dopřát v Saunii v Liberci (11 km / 16 min jízdy) a nenechte si ujít ani iQLANDII (12 km / 14 min jízdy), science centrum plné chytré zábavy.

Do přírody…

Pro aktivní dovolenou doporučujeme bazén, městskou sportovní halu, procházky po okolí nebo houbaření. Při dostatečných mrazech si běžte zabruslit na přehradu Mšeno. V nedalekém Bedřichově (10 km / 16 min jízdy) se můžete rozhodnout, zda dáte přednost běžkám nebo sjezdovkám. Kousek od centrálního parkoviště začíná běžecká trať Jizerská magistrála.

V okolí se nachází dva lyžařské vleky Maliník a Severák. Na stejný skipas je možné lyžovat i na Tanvaldském Špičáku (15 km / 24 min jízdy), kde na vás budou čekat i čtyřsedačkové lanovky. Lyžovat se dá také na nejprominentnější hoře v Čechách, na Ještědu (16 km / 19 min jízdy).

Zima v Českém ráji

Nejste příznivci deštivého nebo chladného počasí a zoufale si potřebujete odpočinout od všedních starostí? Ubytování v chatách Březka vám poskytne zaslouženou pohodu. Krbová kamna, podlahové vytápění a dokonalá izolace se postarají o vaše pohodlí.

Za kulturou…

Až venku přituhne, doporučujeme vydat se do Jičína (9 km / 12 min jízdy) a navštívit například místní galerie či muzeum, dobře vybavený aquapark nebo některou z restaurací. Za dobrým jídlem můžete zajet i do okolních měst jako Lomnice nad Popelkou (10 km / 14 min jízdy), Turnov (18 km / 22 min jízdy), Semily (20 km / 26 min jízdy).

Jedinečný nejen gastronomický zážitek vás bude čekat v dobové krčmě Dětenice (25 km / 30 min jízdy), kde se rázem ocitnete ve středověku.

Aktivní dovolená…

Okolí je ideální na houbaření, rybaření či procházky.

K zimě zaručeně patří lyžování nebo bruslení a ani u nás se o tyto aktivity nemusíte připravit.

Na zamrzlé Jinolické rybníky (1 km / 12 min chůze) si můžete přijít zabruslit a v dojezdové vzdálenosti několika minut můžete navštívit lyžařské vleky jako skiareál Javorník (35 km / 33 min jízdy), lyžařský vlek Nad Nádražím v Semilech (19 km / 24 min). V Lomnici nad Popelkou se nachází skiareál V Popelkách (12 km / 18 min) s lyžařskými trasami a skokanskými můstky.